Fotopraha.com | Praha a okolí ve fotografiích

Fotomapa Praha

Praha je velice rozsáhlé město s mnoha zákoutími a schovanými uličkami, kde téměř nepotkáte turistu. I tyto uličky si kromě hlavních pražských atrakcí jako je Pražský hrad, Karlův most, Kampa a další zaslouží pozornost a lokalizaci v našem povědomí. V této lokalizaci by měla pomoci funkce na stránkách foto Praha, kterou je fotomapa Prahy.

Jak fotomapa Prahy funguje?

Pražská fotomapa je postavena na API mapové aplikace google maps, je upravena pro potřeby zobrazování fotografií na stránkách foto Praha a má několik funkcí.

1. Přehledná mapa pražských ulic

Pomocí tlačítka plus a mínus v levé části mapového výřezu, lze "zoomovat" v mapě až na nejpodrobnější malé uličky. Ppřibližovat a oddalovat mapu se dá také pomocí kolečka vaší myši.

2. Ortofotomapa - podívejte se na skutečnost

Mapy obsahují kvalitní ortofotografické (satelitní) podklady pro celou Prahu. Ty mohou v mnohém pomoci při hledání určitých míst a jsou dobré pro orientaci v prostoru křivolakých ulic. Již to není to odtažité prostředí vektorů a polygonů, nyní máte možnost vidět skutečné detaily, skutečných ulic.

3. Přehled o fotografiích přímo v mapě

Kliknutím na jednotlivé ukazatele se vám přímo v mapě otevře bublina s náhledem fotografie dané lokality. Pokud kliknete na obrázek, který se nachází v otevřené bublině, přemístíte se do galerie Prahy, kde se vám vybraná fotka zobrazí v plné velikosti. Nechcete-li se přemístit do fotogalerie, klikněte na křížek, který se nachází v horním pravém rohu bubliny nebo vyberte jinou šipku a tím otevřete jinou bublinu.

Vstup do foto mapy Prahy