Fotopraha.com | Praha a okolí ve fotografiích

Prodej fotografií - fotografické obrazy

Všichni víme, jak je těžké vymyslet originální dárek. Něco, co osoba, kterou chceme obdarovat, ještě nemá, nebo čím bychom jí opravdu potěšili. Já Vám nabízím originální dárky v podobě fotografického obrazu. Pěkná fotografie dokáže opravdu potěšit Vaše blízké a obohatit Váš byt či kancelář.

Na velikosti záleží

Pro fotografické obrazy platí, že „čím větší, tím lepší“. Kde bude na zdi fotoobraz velikosti A3 vypadat pěkně, bude se metrová fotka vyjímat ještě lépe.

Fotografický obraz se při vhodném umístění stává reprezentativní dominantou interiéru Vašeho bytu, které si každý okamžitě všimne. Z vlastní zkušenosti vím, že se takováto dekorace líbí každé návštěvě.

I jen jeden jediný fotografický obraz nad Vaší pohovkou se tak stane vkusným doplňkem Vašeho obývacího pokoje a dodá mu šmrnc a eleganci.

Tisk

Samotný fotografický obraz je vytištěn nejkvalitnější tiskovou metodou současnosti, a to osvitem digitálních dat lasery RGB na chemicky zpracovaný fotopapír na stroji OCÉ Lightjet ve fotografické laboratoři Thalia Picta. Touto metodou získáme daleko kvalitnější a trvanlivější zvětšeninu, než jaké nabízejí běžné tiskárny. Fotografickou laboratoř Thalia Picta nelze srovnávat s žádným fotolabem; vskutku představuje současnou jedničku na českém trhu v oblasti zpracování digitálních dat. Fotoobraz vytištěný popisovanou metodou se vyznačuje stálostí barev, které vydrží dlouhá desetiletí.

Prachovkou lze z tohoto tisku bez problémů stírat prach, a tak vždy obnovit původní jas fotografie. Fotopapír je navíc adjustován lepenkou Kapa, která zabraňuje prohýbání a zkroucení obrazu.

Fotografie na stěnu - bílá pasparta Fotografický obraz - černá pasparta

Pasparta

Chcete-li, aby fotografický obraz vypadal opravdu luxusně, lze samotnou plochu fotografie doplnit černou nebo bílou tištěnou paspartou. Fotografie tak dostane „hloubku“, potřebný prostor okolo sebe a na zdi skvěle vynikne.

Rám

Další neodmyslitelnou součástí fotografického obrazu je rám. Své fotografie adjustuji do rámů Nielsen. Tyto jedny z nejkvalitnějších hliníkových rámů jsou spolehlivou zárukou toho, že se Váš obraz po čase nerozpadne. K dispozici je široká nabídka barev rámů. Z nabízených designů používám nejraději matný černý povrch, který se hodí ke každé fotografii a do každého interiéru.

Sklo

Výhodou rámů Nielsen je to, že fotografie není za sklem. Sklo by velké obrazy více než dvojnásobně ztížilo, z čehož by vyplývala potřeba daleko masivnějšího upevnění do zdi. Takto se dá fotografie pověsit na jeden nebo dva šroubky a nemusíte se bát, že Vám spadne na hlavu. Není-li fotografie za sklem, daleko méně se od povrchu odrážejí odlesky světel a Vy si můžete naplno vychutnat kvalitu obrazu.

Fotografické obrazy - pražské mosty Fotoobraz - pražský podzim

Rozměry a ceny zarámovaných fotografických obrazů

Poměr stran 3:2 (standardní rozměr)

RozměrCena
30 × 20 cm (A4)900 Kč
45 × 30 cm (A3)1400 Kč
60 × 40 cm2200 Kč
75 × 50 cm3300 Kč
100 × 65 cm5300 Kč

Čtvercové fotografie

30 × 30 cm1000 Kč
40 × 40 cm1600 Kč
50 × 50 cm2200 Kč

Rozměry a ceny fotografických tisků (bez adjustace a rámu)

Poměr stran 3:2 (standardní rozměr)

RozměrCena
30 × 20 cm (A4)400 Kč
45 × 30 cm (A3)800 Kč
60 × 40 cm1300 Kč
75 × 50 cm1800 Kč
100 × 65 cm3500 Kč

Čtvercové fotografie

30 × 30 cm600 Kč
40 × 40 cm1000 Kč
50 × 50 cm1400 Kč

Jiné formáty

Dalšími formáty mohou být například panoramatické fotografie nebo ořezané fotografie, které neodpovídají standardním rozměrům, které jsou uvedeny výše. K takovýmto fotografiím Vám velmi rád na dotaz zašlu cenovou kalkulaci.

Doba výroby fotografického obrazu

Samotný tisk lze z laboratoře Thalia Picta vyzvednout cca do dvou dnů. Pokud se však jedná o zarámovaný fotografický obraz, musí se počítat s dobou cca čtyři až sedm dnů. Tato prodleva je způsobena nutností objednat rám s přesnými rozměry u dodavatele.

Jak probíhá prodej

  • osobní předání kdekoliv v Praze a platba v hotovosti
  • osobní předání fotografie kdekoliv v Praze s předchozí platbou na účet
  • zaslání důkladně zabaleného fotografického obrazu českou poštou s předchozí platbou na účet nebo na dobírku (+ 200 Kč poštovné a balné)

Pokud jste si již vybrali fotografii, která by měla zdobit Váš byt nebo kancelář neváhejte mě kontaktovat, pokud ještě vybráno nemáte pak nezoufejte, v galerii si jistě tu Vaší fotografii najdete.