Fotopraha.com | Praha a okolí ve fotografiích

Výstava - Benátský sen, La Serenissima

Nad ztemnělé kanály se od moře pomalu a tiše vkradly mlžné cáry. Osamocená gondola rozčísla klidnou vodní hladinu, ladný dřevěný trup mě minul jako duch a rychle zmizel za nejbližším rohem. Instinkt mi napověděl, že mě někdo pozoruje. Ohlédl jsem se a na poslední chvíli zahlédl v tmavém okně bělmo očí. Pohled utnulo zavrzání dřevěné okenice, kterou kdosi nešetrně přibouchl. Mlha znenadání zhoustla a já se ztratil ve víru města, kterému vládne voda. Podlehl jsem melancholii Benátek, které samy sebe změnily ve věčnou alegorii.

Srdečně Vás zvu na výstavu fotografií z italských Benátek.

Vernisáž proběhne v úterý 9. října 2012 od 18:30 hodin. Přijďte si popovídat nad fotografiemi.

Na výstavě bude vystaveno 25 černobílých fotografií. Výstava potrvá do 3. prosince 2012 a bude přístupná Po - Pá 9 - 19h a So 10 - 13h.

Výstava ve Smart gallery Janovského je mojí druhou samostatnou výstavou.

Fotografická technika

Fotografuji fotoaparátem Canon 5D Mark III. a téměř výhradně objektivy téže značky. Proces pořizování snímků si nedokážu představit bez pevného stativu a kabelové spouště.

Přehled vystavovaných fotografií

A jak se do galerie dostanete?

SMART gallery Janovského se nachází kousek od Strossmayerova náměstí na Praze 7 v ulici Janovského 5. Prostor galerie je přímo propojený s fotografickým obchodem BéFOTO, kterým musíte projít. Nebojte se, prodavač Vás nekousne.

Výstavu mohu uspořádat za laskavé pomoci SMART gallery Janovského a provozovatele galerie pana Luďka Nováka. Děkuji!