Fotopraha.com | Praha a okolí ve fotografiích

Výstava - Praha, barevné mámení

Srdečně Vás zvu na výstavu fotografií Prahy.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 30. září 2010 od 18 hodin. Přijďte si popovídat nad fotografiemi.

Na výstavě bude vystaveno 23 barevných fotografií Prahy ve formátu 60 × 40 cm a 50 × 50 cm z období posledních 4 let.

Výstava potrvá až do 29. listopadu 2010 a bude přístupná Po - Pá 9 - 19h a So 10 - 13h.

Můj krátký profil sepsaný u příležitosti první samostatné výstavy

Michal Vitásek

Praha – barevné mámení

Narodil jsem se v Praze a jsem Pražanem do morku kostí. Praha mě vychovala, dala mi městské vidění, a právě proto dávám ve svém fotografickém snažení přednost městu před člověkem nedotčenou krajinou.

Fotografii jsem se začal věnovat v roce 2003 a již tehdy vznikaly mé první pražské snímky. Jako student jsem si nemohl dovolit vyrážet na příliš daleké a víceméně ani na blízké fotografické cesty, a tak představovaly počátky fotografování mé rodné metropole spíše z nouze ctnost. Postupem času se mi však Praha ve všech podobách dostala pod kůži a já čím dál tím častěji vyrážel za světlem.

Je tak úžasné stát brzy ráno vysoko nad pražskou kotlinou a očekávat zrození nového dne. Chvíle, kdy se obloha začne pomalu barvit v nedočkavém očekávání slunce. Kdy se první paprsky slunečního kotouče vynoří zpoza horizontu a lehce políbí pražské střechy. Kdy se ranní jas naplno opře do probouzejícího se města. Zažít takové chvíle stojí mnoho časného vstávání, mnoho přemlouvání sebe sama, aby rozlámané tělo opustilo vyhřátou postel. Dosud jsem však těchto obětí ani jednou nezalitoval a stále znovu se vracím.

Výstava ve Smart gallery Janovského je mojí první samostatnou výstavou.

Fotografická technika

Fotografuji fotoaparátem Canon 5D Mark II. a téměř výhradně objektivy téže značky. Proces pořizování snímků si nedokážu představit bez pevného stativu a drátové spouště.

Výběr z vystavovaných fotografií

A jak se do galerie dostanete?

SMART gallery Janovského se nachází kousek od Strossmayerova náměstí na Praze 7 v ulici Janovského 5. Prostor galerie je přímo propojený s fotografickým obchodem BéFOTO, kterým musíte projít. Nebojte se, prodavači Vás nekousnou.

Výstavu mohu uspořádat za laskavé pomoci SMART gallery Janovského.